813 results
Book
In basket
Nowość od: 22.03.2023
Perfect day / Romy Hausmann ; przełożyła Agata Teperek. - Wydanie I. - Warszawa : Wydawnictwo WAB, 2023. - 366, [2] strony ; 21 cm.
Tytuł oryginału: Perfect day. Na okładce podtytuł: thriller.
Na okładce: Potęga wyobraźni może przynieść posieszenie. Albo śmierć.
Fenomenalna Romy Hausmann, autorka „Ukochanego dziecka”, powraca! Niebezpieczna podróż do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy Od czternastu lat w okolicach Berlina giną małe dziewczynki – drogę do ich zwłok wskazują czerwone wstążki. Policja wciąż nie może trafić na właściwy trop, aż pewnego wieczoru – na oczach córki Ann – zostaje aresztowany słynny profesor filozofii i antropologii Walter Lesniak. Zarzut: dziesięciokrotne morderstwo. Brukowce szybko nadają podejrzanemu pseudonim „Profesor Śmierć”, ale Ann, przekonana, że to pomyłka, postanawia dowieść niewinności ojca.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 22.03.2023
Rodzina z domu obok / John Glatt ; przełożył Adrian Napieralski. - Wydanie I. - Poznań : Filia, 2022. - 361, [6] stron ; 21 cm.
(Na Faktach / Filia)
Tytuł oryginału: The family next door.
Na okładce: Niewyobrażalny horror trzynaściorga rodzeństwa Turpin więzionych przez własnych rodziców i ich droga do uwolnienia. Historia prawdziwa.
14 stycznia 2018 roku siedemnastoletnia dziewczyna wyszła przez okno swojego domu w Perris w Kalifornii i drżącymi palcami wykręciła numer alarmowy 911. Trzęsącym się głosem powiedziała operatorce, że jej rodzeństwo w wieku od 2 do 29 lat od dawna maltretowane jest przez rodziców. Zapytana o adres, zawahała się. „Nigdy nie wychodziłam z domu” powiedziała. Dla rodziny, sąsiadów i przyjaciół z internetu Louise i David Turpinowie byli obrazem prawdziwej domowej harmonii: ubierali trzynaścioro swoich dzieci w pasujące do siebie stroje i kupowali im drogie prezenty. Ale to, co odkryła policja w ich domu, przyćmiło najbardziej szokujące przypadki wykorzystywania dzieci.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 929 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 22.03.2023
Twoim śladem / Agnieszka Polaszek. - Wydanie I. - Poznań : Replika, Copyright 2023. - 382, [2] strony ; 21 cm.
(Mazurska opowieść / Agnieszka Polaszek ; 1)
Po zakończonych studiach Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa. Podczas gdy oni wyruszają w rejs po jeziorach, ona zostaje sama na kempingu, gdzie poznaje Marcina, którego kilka dni wcześniej porzuciła dziewczyna. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. Ewa i Marcin od razu przypadają siebie do gustu, rodzi się między nimi uczucie. Spędzają ze sobą kilka dni i nocy. Pewnej nocy Marcin dostaje wiadomość o złym stanie zdrowia ojca i w pośpiechu wyjeżdża. Nie chcąc budzić Ewy, zostawia jej list z wyjaśnieniami i numerem telefonu. Jednak list nigdy do niej nie dociera...[nota wydawcy]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 22.03.2023
Saga dworska. Tom 2, Kolor róż / Krystyna Mirek ; [ilustracje: Ada Kujawa]. - [Wydanie I]. - Warszawa : Zwierciadło, Copyright 2023. - 302, [2] strony : ilustracje ; 21 cm.
(Saga dworska / Krystyna Mirek ; 2)
Stanowi część cyklu. Tom 1 pt.: Zapach bzów, tom 2 pt.: Kolor róż.
Na okładce: Czasami los wiedzie do miłości krętymi ścieżkami.
Czasami los wiedzie do miłości krętymi ścieżkami. Julianna to mądra i piękna panna za szlacheckiego rodu. Dominik również pochodzi z zamożnej rodziny, ale los wygnał go daleko od domu, do dworu ojca Julianny, gdzie najął się jako parobek. Tych dwoje – wbrew wszystkiemu – łączy coraz więcej. Chętnych do ręki panienki Julianny nie brakuje, ale jej nie spieszy się do zamążpójścia. Okoliczni mieszkańcy, chłopi i służba snują domysły, dlaczego tak jest. Coraz bardziej zniecierpliwiony zachowaniem córki i krążącymi plotkami ojciec Julianny postanawia wydać ją za mąż. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Dziewczyna wcale nie marzy o małżeńskim życiu, pragnie pomagać ludziom, leczyć ich, tak jak robiła to jej babcia. Najbardziej zawzięty konkurent do ręki Julianny posuwa się do desperackich kroków, ale coraz bardziej zauroczony panienką Dominik ratuje ją z opresji. Podobnie czyni wówczas, gdy na szwank zostaje wystawiony honor dziewczyny – co prowadzi obydwoje do… ołtarza. Saga dworska to opowieść o życiu w dziewiętnastowiecznym szlacheckim dworku, o uczuciu rodzącym się wbrew losowi, a także o przeszłości, która powraca w najbardziej nieoczekiwanych chwilach.   Inne czasy, stroje, obyczaje i wyzwania. Jednak marzenia o prawdziwej miłości wciąż takie same. [https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5058486/kolor-roz]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 22.03.2023
33 dni prawdy / Thomas Arnold. - Wydanie IV. - Czerwionka-Leszczyny : Wydawnictwo Vectra, 2022. - 483 strony ; 21 cm.
Na stronie tytułowej pseudonim autora, nazwa Arnold R. Płaczek na skrzydełku okładki.
Na okładce: Gdy inni zapomnieli, oni wciąż pamietają...
Gdy Dona Jonson – mieszkanka spokojnego osiedla w Cleveland – wraca do domu i otwiera drzwi, strach paraliżuje jej ciało. Nie jest w stanie zrobić kroku. To, co widzi, budzi w niej demony przeszłości. Rozpoznając za oknem sylwetkę mężczyzny, barykaduje się i próbuje wezwać pomoc. Dwa dni później policja znajduje jej ciało w wannie. Jedynym śladem mogącym rzucić światło na okoliczności jej śmierci staje się dwudziestoletnia fotografia, na której ta sama kobieta stoi w zakonnym habicie pośrodku grupki małych dzieci. Trop prowadzi do sierocińca, w którym pracowała przed wieloma laty. W czasie trwania śledztwa, zaczynają ginąć kolejne osoby. Początkowo prosta sprawa z czasem komplikuje się i na światło dzienne wychodzą przerażające fakty. Dwaj detektywi z wydziału zabójstw – James Adams i David Ross - szybko uświadamiają sobie, że ostateczna prawda została przed nimi ukryta znacznie głębiej, niż na początku sądzili.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 14.03.2023
Jest rok 2001. Mia Krüger, studentka akademii policyjnej, jest zdeterminowana, by zostać pierwszą kobietą, która dołączy do norweskiej drużyny SWAT. Ma zarówno siłę psychiczną, jak i fizyczną, by to zrobić, ale jej plany zmieniają bieg, gdy przystępuje do testu, który pokazuje, że ma wyjątkowy talent do patrzenia na sprawy w niekonwencjonalny sposób. Kobieta otrzymuje ofertę nie do odrzucenia od Holgera Muncha, który właśnie został szefem nowej jednostki dochodzeniowej i skompletował zespół najlepszych norweskich detektywów. Mia nie wie, że ta decyzja strąci ją do świata ciemności. Niebawem otrzymują sprawę zabójstwa dwóch jedenastoletnich chłopców. Ich ciała znaleziono starannie ułożone, z czerwonym wilkiem starannie umieszczonym między nimi, na polu na przedmieściach Oslo. Scena jest dziwna i niepokojąca. Przypomina nierozwiązane dochodzenie ze Szwecji, gdzie również odnaleziono dwóch chłopców w tym samym wieku, a zabójca pozostaje na wolności. Zegar tyka, a elitarna jednostka Muncha wkrótce zostaje wzmocniona przez Patricka Olssona, czterdziestoletniego szwedzkiego psychiatrę i kryminalistę, który pracował nad nierozwiązaną szwedzką sprawą. Mię pociąga charyzmatyczna osobowość i niezwykły intelekt Patricka. Razem zagłębiają się w umysł zabójcy, próbując rozszyfrować prawie niewidoczne wskazówki, które im zostawił. Kiedy znikają kolejni jedenastolatkowie, Mia dokonuje szokującego odkrycia…
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Ptaszkowa
All copies are currently on loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Denar dla szczurołapa / Aleksandr R. Michalak. - Zakrzewo : Replika, Copyright 2018. - 430, [1] strona ; 21 cm.
(Gabor Horthy / Aleksander R. Michalak ; 1)
Stanowi część cyklu. Częśc 1 pt.: Denar dla szczurołapa, część 2 pt.: Wąż z lasu cedrowego, część 3 pt.: Ofiara dla kusiciela.
Na okładce: Zło rodzi się przy dźwiękach fletu...
W Holandii młoda stypendystka pada ofiarą brutalnej zbrodni. Czy za jej śmiercią stoi chory umysł maniaka? Czy może stanowi ona głębszą zagadkę, której korzenie tkwią w odległej przeszłości? Orientalista i awanturnik, Gabor Horthy, trafia podczas badań na zagadkowe prace XIX-wiecznego teologa, Augusta Erdmanna. Tuż przed śmiercią prof. Erdmann skupił się na legendzie o szczurołapie z Hameln. Ów muzyk, oszukany przez mieszkańców, miał w XIII wieku wyprowadzić z miasta wszystkie dzieci, które następnie przepadły bez wieści. To zwykłe, dawne bajanie – legenda, jakich wiele – zainteresowały Erdmanna, a za nim Horthy’ego, kiedy okazało się, że postać flecisty pojawia się na kartach historii regularnie. Od setek lat, w rożnych częściach świata, jego pojawienie przynosi ze sobą zawsze klątwy i niezwykłe zjawiska. I plagę szczurów… Idąc tym śladem, wiedziony silnym przeczuciem, Horthy podejmuje się wyjaśnienia zagadki szczurołapa. Zagląda do przepastnych archiwów w urokliwej Tybindze i rozgorączkowanej Jerozolimie, na wciąż wrzącym Bliskim Wschodzie szuka odpowiedzi w barwnym środowisku specjalistów od demonologii i historii Orientu. W chłodnym i deszczowym Oksfordzie, gdzie mieszkał Erdmann i jego uczniowie, odnajduje coś więcej niż tylko zagadki przeszłości. Nie wie, że z czasem staje się bezwolnym narzędziem potężnej organizacji, a jego poszukiwania posłużyć mają zupełnie innym celom. Bowiem za szczurołapem czają się siły potężniejsze i mroczniejsze, niż Horthy może sobie wyobrazić.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Bieszczadzka kolęda / Aleksandra Rak. - Wydanie I. - Bielsko-Biała : Dragon, 2022. - 317, [3] strony ; 21 cm.
(Pensjonat na wzgórzu / Aleksandra Rak ; 4)
Stanowi część cyklu. Część 1 pt.: Niełatwe powroty, część 2 pt.: Czas wyborów, część 3 pt.: Nowe początki, część 4 pt.: Bieszczadzka kolęda.
Patrycja i Martyna planują wigilię w domu na wzgórzu. Chcą spędzić święta w gronie najbliższych. Patrycja jest szefową przyszpitalnego hotelu, gdzie zajmuje się rodzinami chorych. Poznaje tam Erika – Szweda, którego brat właśnie przeszedł operację po wypadku w górach. Martyna kontynuuje swoją karierę architektki wnętrz, próbując dzielić czas między rodzicielstwo a związek z Bartoszem. Klaudia prowadzi rodzinny pensjonat, jednak wcale nie ma ochoty na spędzenie świąt z rodziną. Siostry, zajęte własnym życiem, nie dostrzegają, że dzieje się z nią coś złego… Dlaczego Klaudia odsuwa się od bliskich? Czy siostrom uda się mimo wszystko spędzić te święta razem? Pełna emocji opowieść o skomplikowanych relacjach i o sile, jaką daje rodzina.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Zamknij wszystkie drzwi / Riley Sager ; przełożył Ryszard Oślizło. - Wydanie I. - Białystok : Mova, 2022. - 430, [2] strony ; 21 cm.
Na okładce: Te tajemnice nie mogą opuścić budynku.
Na dole okładki: Szukasz powieśći z suspensem, która nie pozwoli ci zasnąć nawet po północy? Nie szukaj dalej. Stephen King.
Jules Larsen nie jest w najlepszej kondycji. Tego samego dnia straciła pracę i przyłapała chłopaka na zdradzie. Dziewczyna zrobi wszystko, aby jak najszybciej stanąć na nogach. Oprócz przyjaciółki, której gościnności i tak nadużywa, nie ma już nikogo. Bartholomew jest jednym z najbardziej znanych i tajemniczych budynków na Manhattanie. Krążą plotki, że jest przeklęty. Mimo to wykupienie tam mieszkania jest prawie niemożliwe. I to właśnie w Bartholomew Jules udaje się dostać nietypową pracę. Jeżeli na trzy miesiące zamieszka w apartamencie 12A, zarobi aż 12 tysięcy dolarów. Podobno dom niezamieszkany szybciej niszczeje… Jest tylko kilka zasad. Żadnych gości. Żadnych nocy spędzonych poza apartamentem. Absolutny zakaz przeszkadzania innym mieszkańcom, którzy zazwyczaj są sławni, bogaci lub jedno i drugie. Wszystko układa się dobrze, póki Ingrid – opiekunka z mieszkania 11A – nie znika. Czy Bartholomew jest tak straszny, jak wszyscy mówią? Jakie mroczne sekrety skrywają się za jego murami? Czy Jules jest bezpieczna?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Tylko przetrwaj noc / Riley Sager ; przełożył Ryszard Oślizło. - Wydanie I. - Białystok : Mova, 2022. - 363, [5] stron ; 21 cm.
Na okładce: Tę jazdę przeżyje wyłacznie jedno z nich.
Dziewczyna. Morderca. Samochód. Listopad 1991 roku. George W. Bush jest prezydentem, w radiu leci Nirvana, a Charlie Jordan jedzie w samochodzie mężczyzny, który najprawdopodobniej jest seryjnym mordercą. Nie znali się wcześniej. Po prostu oboje zmierzali w stronę Ohio. Widocznie on też miał powód, by opuścić uniwersytet w połowie semestru. Po drodze rozmawiają, ostrożnie unikając dominującego w wiadomościach tematu – Kampusowego Zabójcy. Coraz bardziej zaniepokojona Charlie ma wątpliwości. W Joshu jest coś podejrzanego… Kiedy mkną pustą autostradą w środku nocy, pasażerka zaczyna podejrzewać, że podróżuje razem z mordercą z kampusu. A to znaczy, że może skończyć jako jego następna ofiara.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Wąż z lasu cedrowego / Aleksander R. Michalak. - Wydanie I. - Poznań : Replika, Copyright 2019. - 356, [3] strony ; 21 cm.
(Gabor Horthy / Aleksander R. Michalak ; 2)
Na okładce: Autor bestsellera "Denar dla Szczurołapa".
Stanowi część cyklu. Częśc 1 pt.: Denar dla szczurołapa, część 2 pt.: Wąż z lasu cedrowego, część 3 pt.: Ofiara dla kusiciela.
Zło wypełza z ciemności… Na ocienionych cedrami wzgórzach Libanu powstaje niezwykły projekt. Ekscentryczny i bardzo religijny miliarder James Peabody pragnie założyć biblijne zoo-muzeum, w którym gromadzi cenne artefakty oraz wspomniane na kartach Pisma zwierzęta, czasem bardzo niebezpieczne. Komuś jednak zależy, aby to przedsięwzięcie się nie powiodło. Międzynarodowe grono pracowników zoo początkowo bagatelizuje tajemnicze wypadki wiążące się z muzeum, niemniej kolejne niepomyślne zbiegi okoliczności rodzą coraz więcej wątpliwości. Czyżby nad zoo zawisło fatum? Aby rozwikłać zagadkę, potrzeba będzie zupełnie innych specjalistów, znających świat biblijnych stworzeń w równym stopniu co kulturę świata arabskiego i wczesnego chrześcijaństwa. Jednak nawet oni nie spodziewają się demonów, jakie wypełzną z ciemności.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Ofiara dla kusiciela / Aleksander R. Michalak. - Wydanie I. - Poznań : Replika, Copyright 2021. - 524, [2] strony ; 21 cm.
(Gabor Horthy / Aleksander R. Michalak ; 3)
Stanowi część cyklu. Częśc 1 pt.: Denar dla szczurołapa, część 2 pt.: Wąż z lasu cedrowego, część 3 pt.: Ofiara dla kusiciela.
Na okładce: Odwiedź wyspę mrocznych tajemnic.
Dokąd zawiodą tropy z obrazu wyklętego artysty? Rozwiązywanie zagadek ukrytych w dawnych symbolach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Jaką okrutną prawdę skrywa stare malowidło? Aby ją odkryć, Gabor Horthy – specjalista od starożytnych wierzeń – musi uporać się z demonami z własnej przeszłości. Gorzej, że one również postanowiły wziąć go na cel… Chcąc ocalić przyjaciół, Horthy podejmuje wyzwanie rzucone przez nieznanych, groźnych przeciwników. Mierząc się z nim, wyrusza w podróż, która, tropami malarza i Kompanii Wschodnioindyjskiej, wiedzie przez Gdańsk, Tajlandię i Szkocję, aż na odległą wyspę wielorybniczą, skrzętnie skrywającą mroczne sekrety. Ponure tajemnice sztuki, sekt, niebywałego bogactwa oraz idącego w ślad za nim upodlenia sprawiają, że pozornie odrębne ścieżki ludzkich losów splatają się w sposób zupełnie nieoczekiwany. Droga ku prawdzie okazuje się kręta i niebezpieczna, a wędrówce po niej towarzyszy budzące lęk brzmienie cedrowego fletu…
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Gniazdo / Jędrzej Pasierski. - [Wydanie I]. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2022. - 306, [5] stron ; 21 cm.
(Seria z komisarz Niną Warwiłow / Jędrzej Pasierski ; 5)
(Seria ze Strachem / Wydawnictwo Czarne)
Stanowi część cyklu z podkomisarz Niną Warwiłow, część 1 pt.: Dom bez klamek, część 2 pt.: Roztopy, część 3 pt.: Czerwony świt, część 4 pt.: Kłamczuch, część 5 pt.: Gniazdo.
Święta Bożego Narodzenia w Beskidzie Niskim. Ekscentryczny potomek starej rodziny nafciarskiej, Gabriel Koniarski, zaprasza bliskich na wigilię. Goście przybywają do świeżo wybudowanego ośrodka, z dala od cywilizacji, na szczycie góry. Szybko jednak pojawiają się niewygodne pytania. Dlaczego poprzedni goście hotelu zostali wyrzuceni w środku nocy? Dlaczego po przyjeździe rodziny Gabriel rozpoczyna zabawę w sąd? Wyjaśnienie tych zagadek musi znaleźć komisarz Nina Warwiłow, która jeszcze nie zdążyła się oswoić z Beskidem Niskim. Wkrótce świąteczne obchody przerywa zbrodnia, krąg podejrzanych jest zamknięty. Nina, osamotniona i bez wsparcia, musi odkryć, kto spośród zgromadzonych jest mordercą – zanim na szczycie góry pojawią się kolejne ofiary.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Krużlowa Niżna
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Dom po drugiej stronie jeziora / Riley Sager ; przełożył Ryszard Oślizło. - Wydanie I. - Białystok : Mova, 2023. - 413, [3] strony ; 21 cm.
Tytuł oryginału: The house across the lake.
Na okładce: Uważaj, na kogo kierujesz swój wzrok.
Riley Sager, autor bestsellerowych powieści „Tylko przetrwaj noc” i „Zamknij wszystkie drzwi”, wraca ze swoim najbardziej zaskakującym jak dotąd thrillerem. Casey Fletcher, niedawno owdowiała aktorka, aby uciec przed dziennikarzami, wyjeżdża do domu rodzinnego nad jeziorem w stanie Vermont, licząc na odrobinę świętego spokoju. Uzbrojona w lornetkę oraz spory zapas alkoholu spędza czas na podglądaniu Toma i Katherine Royce’ów, pary mieszkającej w domu po drugiej stronie jeziora. Wszystko w Royce’ach wydaje się idealne. Ich małżeństwo. Ich dom. Sielankowe jezioro, nad którym stoi. Ona jest eksmodelką, a on docenianym innowatorem technologicznym. Kiedy Katherine nagle znika, Casey za wszelką cenę chce się dowiedzieć, co się stało z sąsiadką. Po kolei odkrywa coraz mroczniejsze tajemnice kryjące się tuż pod powierzchnią pozornie perfekcyjnego małżeństwa Royce’ów. Zapewne podobnie jak Casey myślisz, że wiesz, dokąd zmierza ta historia. Pomyśl jeszcze raz. Ponieważ kiedy otworzysz drzwi do tajemnic i obsesji, po drugiej ich stronie znajdziesz nie to, czego się spodziewasz.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Niełatwe powroty / Aleksandra Rak. - [Wydanie I]. - Bielsko-Biała : Dragon, Copyright 2021. - 300, [4] strony ; 21 cm.
(Pensjonat na wzgórzu / Aleksandra Rak ; 1)
Stanowi część cyklu. Część 1 pt.: Niełatwe powroty, część 2 pt.: Czas wyborów, część 3 pt.: Nowe początki, część 4 pt.: Bieszczadzka kolęda.
Na okładce: Poruszajaca opowieść o skomplikowanych i przerwanych więzach krwi. Polecam! Magdalena Majcher, pisarka.
Pierwsza część nowej serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. Patrycję, Martynę i Klaudię dzieli zbyt wiele, by mogły się dogadać. Kiedy ich ojciec dostaje zawału i w szpitalu walczy o życie, kobiety spotykają się, by postanowić, co dalej. Relacje między siostrami są oziębłe, przeszłości nie da się po prostu wymazać, a niemal każda rozmowa przeradza się w kłótnię. Trzy siostry skrywają także bolesne tajemnice. Patrycja się rozwodzi, partner Martyny zachowuje się tak, jakby wstydził się ich związku, a Klaudia ma romans z żonatym mężczyzną. Czy kobiety znajdą po latach wspólny język? Czy uda im się uratować podupadający pensjonat ojca? I czy o każdą miłość warto walczyć?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Czas wyborów / Aleksandra Rak. - [Wydanie I]. - Bielsko-Biała : Dragon, Copyright 2021. - 316, [4] strony ; 21 cm.
(Pensjonat na wzgórzu / Aleksandra Rak ; 2)
Stanowi część cyklu. Część 1 pt.: Niełatwe powroty, część 2 pt.: Czas wyborów, część 3 pt.: Nowe początki, część 4 pt.: Bieszczadzka kolęda.
Na okładce: Pełna emocji opowieść o siostrzanych relacjach i trudnych życiowych wyborach.
Lato w pensjonacie na wzgórzu trwa. Patrycja, Klaudia i Martyna postanawiają wspólnymi siłami rozkręcić na nowo rodzinny biznes. Relacje pomiędzy siostrami stopniowo się poprawiają, a ich ojciec wraca do zdrowia. Każda z kobiet mierzy się jednak z własnymi problemami. Patrycja, która ma za sobą traumatyczne małżeństwo, boi się zaangażowania w związek z Sewerynem. Kiedy dowiaduje się, że mężczyzna ma córkę, postanawia się wycofać. Martyna jest w ciąży, której nie planowała, z mężczyzną, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Myśl o tym, że miałaby zostać samotną matką, wydaje jej się absurdalna. Klaudia wierzy, że jej kochanek rozwiedzie się dla niej, ale nie jest do końca przekonana, czy to mężczyzna, z którym chce spędzić resztę życia. Wszystkie trzy stoją przed ważnymi życiowymi decyzjami. Czy siostry będą dla siebie nawzajem wsparciem? Czy bieszczadzki pensjonat okaże miejscem, w którym odnajdą spokój?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Nowe początki / Aleksandra Rak. - [Wydanie I]. - Bielsko-Biała : Dragon, 2022. - 316, [4] strony ; 21 cm.
(Pensjonat na wzgórzu / Aleksandra Rak ; 3)
Stanowi część cyklu. Część 1 pt.: Niełatwe powroty, część 2 pt.: Czas wyborów, część 3 pt.: Nowe początki, część 4 pt.: Bieszczadzka kolęda.
W pensjonacie na wzgórzu znów wiele się dzieje. Patrycja i Martyna spotykają się z rodzicami. Młodsza z sióstr ma wielki żal do matki, która przed laty zostawiła ją i wyjechała za granicę. Martyna, która sama teraz spodziewa się dziecka, poznaje Bartosza. Początkowo ta znajomość jest pełna napięć, jednak nieoczekiwanie mężczyzna staje się dla niej wsparciem. Patrycja zaczyna rozumieć, że całe życie była podporządkowana matce. Postanawia to zmienić, znajduje nową pracę i zaczyna życie na własny rachunek. Klaudia wyjeżdża do Krakowa, aby odszukać Marka i dowiedzieć się, dlaczego wyjechał bez słowa. Czy siostrom uda się odnaleźć prawdziwą miłość i spokój? Czy wydarzy się coś, co ostatecznie zażegna wszystkie konflikty i scali rodzinę?
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Ta, która przeżyła / Lisa Jackson ; tłumaczenie: Ewa Kalus. - [Wydanie pierwsze]. - Warszawa : Skarpa Warszawska, Copyright 2023. - 493, [3] strony ; 21 cm.
Tytuł oryginału: The girl who survived.
Na górze okładki: Bestseller "The New York Times".
Na dole okładki: Autorka 30 milionów sprzedanych egzemplarzy!
Lisa Jackson, autorka bestsellerowej „Paranoi” powraca z nowym thrillerem! Kara McIntyre przez całe swoje życie była tą, której udało się przeżyć. Osierocona w wieku siedmiu lat, straciła najbliższą rodzinę w wyniku brutalnego morderstwa. Od tamtego czasu wciąż szuka spokoju, który po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń znów może zostać zburzony. Przeszłość daje o sobie znać… Z więzienia zwolniony zostaje Jonas - brat Kary. Prasa kolejny raz wietrzy sensację. A na domiar złego Kara zaczyna otrzymywać zaszyfrowane wiadomości od starszej siostry Marlie. Siostry, po której ślad zaginął tamtego pamiętnego, świątecznego wieczoru. Siostry, która zdążyła wtedy wyszeptać złowieszcze: ani słowa… Gdy dookoła zaczynają ginąć ludzie, Kara uzmysławia sobie, że jest ostatnim celem mordercy. Już raz udało jej się przeżyć. Czy uda jej się znowu? [opis wydawcy].
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Stróże - wypożyczalnia
All copies are currently on loan: sygn. 82-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Epilog / Joanna Jax. - Wydanie I. - Chorzów : Videograf, 2023. - 410, [6] stron ; 21 cm.
Stanowi zwieńczenie szesnastu tomów sagi z cyklów powieściowych: "Zemsta i przebaczenie", "Zanim nadejdzie jutro", "Prawda zapisana w popiołach" i "Duchy minionych lat".
Na okładce: Porywająca opowieść, w której wyjasniają się losy bohaterów sag "Zemsta i przebaczenie", "Zanim nadejdzie jutro", "Prawda zapisana w popiołach" oraz "Duchy minionych lat".
Przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to dla Polski okres nowego początku i powiewu wolności. Obrady Okrągłego Stołu dla wielu stanowią symbol odzyskania niepodległego państwa, inni czują zawód i uważają, że poprzednia władza powinna zapłacić za lata kryzysu, poddaństwa wobec Związku Radzieckiego, a przede wszystkim za prześladowanie opozycji. Alicja i Sergiusz postanawiają powrócić do kraju, by tam dożyć swoich dni. W ślad za nimi ruszają ich dzieci – Kinga i Mateusz. Także Kostek Piotrowski, któremu kolejny raz nie ułożyło się w życiu osobistym, decyduje się na wyjazd do ojczyzny. Karol Lewin, który na początku przerażony jest zmianami zachodzącymi w Polsce, wkrótce się przekonuje, że można się całkiem dobrze urządzić pod skrzydłami nowej władzy. Zwłaszcza że posiada coś, co pozwala mu niewielkim kosztem dorobić się majątku... Szymon Wielopolski próbuje zrobić karierę polityczną, a jego syn Krzysztof przejmuje po ojcu kancelarię adwokacką. Nowa rzeczywistość, szerokie perspektywy i wielkie nadzieje, a w tle bezrobocie, korupcja i grupy mafijne, które swoimi mackami sięgają najwyższych szczebli władzy. Jednak mimo zmian jedno pozostaje wciąż takie samo – przeszłość, która nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.
This item is available in 3 branches. Expand the list to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Biała Niżna
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Gródek
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Book
In basket
Nowość od: 13.03.2023
Kancelaria : Bałagan w papierach / Gabriela Gargaś. - Warszawa : Lekkie Wydawnictwo, Copyright 2023. - 396, [4] strony ; 20 cm.
Stanowi kontynuację powieści "Kancelaria".
Na okładce: Prawa fimowe sprzedane.
Kontynuacja powieści "Kancelaria". Wydawałoby się, że nie ma nic nudniejszego niż życie prawniczki. Czy aby na pewno? Na drodze pięknej pani adwokat staje przystojny Włoch. Jest łudząco podobny do jej dawnej miłości, ale Emilia wyczuwa, że czai się w nim jakieś zło... Życie jej przyjaciółek też bywa pełne zawirowań. Ada ma dziecko z kochankiem, który o nim nie wie. Bogna odnajduje wspólny język z Szymonem, przyjacielem z dzieciństwa. Kiedy ich związek nabiera rumieńców, nagle zjawia się jego była narzeczona.
This item is available in 4 branches. Expand the list to see details.
Stróże - wypożyczalnia
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Biała Niżna
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Ptaszkowa
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Gródek
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again